KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 15275105
nr 1527 5105
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsning, Komposition. Signerad, numrerad 27/125. Bladets mått: 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 47,5x61,5 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:45:11
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.600 kr